wp-easy-mode 2.2.0 - en to el translation catalogue (151 entries)

en:  Click %s to edit your page body content. This will open the page builder in a new window.
el:  Κάντε κλικ στο %s για να επεξεργαστείτε το κυρίως περιεχόμενο της σελίδας σας. Έτσι θα ανοίξει το πρόγραμμα κατασκευής σελίδων σε νέο παράθυρο.

en: - Select Product Dimension Units -
el: - Επιλέξτε μονάδες διαστάσεων προϊόντων -

en: - Select Product Weight Units -
el: - Επιλέξτε μονάδες βάρους προϊόντων -

en: - Select Store Currency -
el: - Επιλέξτε νόμισμα καταστήματος -

en: - Select Store Location -
el: - Επιλέξτε τοποθεσία καταστήματος -

en: - Select an industry -
el: - Επιλέξτε έναν κλάδο -

en: A WordPress Site
el: Ένας ιστότοπος WordPress

en: A fax number that website vistors can use to send important documents.
el: Ένας αριθμός φαξ τον οποίο οι επισκέπτες του ιστοτόπου μπορούν να χρησιμοποιούν για να στέλνουν σημαντικά έγγραφα.

en: A phone number that website vistors can call if they have questions.
el: Ένας αριθμός τηλεφώνου τον οποίο οι επισκέπτες του ιστοτόπου μπορούν να καλούν όταν έχουν ερωτήσεις.

en: A physical address where website vistors can go to visit you in person.
el: Μια φυσική διεύθυνση στην οποία οι επισκέπτες του ιστοτόπου μπορούν να μεταβούν για να σας επισκεφθούν πρόσωπο με πρόσωπο.

en: About Image Licenses
el: Σχετικά με τις άδειες χρήσης εικόνων

en: Add Your Social Media Profiles
el: Προσθήκη των προφίλ σας σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης

en: Address
el: Διεύθυνση

en: An email address where website vistors can contact you.
el: Μια διεύθυνση email στην οποία οι επισκέπτες του ιστοτόπου μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί σας.

en: Are you sure you want to exit and configure WordPress on your own?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να βγείτε και να διαμορφώσετε το WordPress μόνοι σας;

en: Bank Transfer (BACS) Payments
el: Πληρωμές με τραπεζικό έμβασμα (BACS)

en: Blog only
el: Μόνο blog

en: Business / Finance / Law
el: Επιχειρήσεις / Οικονομικά / Νομικά

en: By
el: Από

en: Cash on Delivery
el: Μετρητά κατά την Παράδοση

en: Check Payments
el: Πληρωμές με επιταγή

en: Choose a Theme
el: Επιλέξτε ένα θέμα

en: Choose a design for your website (don't worry, you can change this later)
el: Επιλέξτε ένα σχέδιο για τον ιστότοπό σας (μην ανησυχείτε, θα μπορείτε να το αλλάξετε αργότερα)

en: Choose a stylish header image for your website.
el: Επιλέξτε μια όμορφη εικόνα κεφαλίδας για τον ιστότοπό σας.

en: Click "Learn More" to view some tips on how to customize your site with the Customizer.
el: Κάντε κλικ στο "Μάθετε περισσότερα" για να δείτε ορισμένες συμβουλές για τον τρόπο προσαρμογής του ιστοτόπου σας με το Εργαλείο προσαρμογής.

en: Click "Watch Video" to view a quick demonstration of how to customize your site with the Customizer.
el: Κάντε κλικ στο "Προβολή βίντεο" για να προβάλετε μια σύντομη επίδειξη του τρόπου προσαρμογής του ιστοτόπου σας με το Εργαλείο προσαρμογής.

en: Click %s to edit your header, footer, menus and more. You can also change your site style here in the Customizer area.
el: Κάντε κλικ στο %s για να επεξεργαστείτε την κεφαλίδα, το υποσέλιδο, τα μενού και άλλα. Μπορείτε επίσης να αλλάξετε το στυλ του ιστότοπού σας εδώ στην περιοχή του Προσαρμογέα.

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Collapse
el: Κατάρρευση

en: Collapse Sidebar
el: Σύμπτυξη πλευρικής γραμμής

en: Color Scheme
el: Συνδυασμός χρωμάτων

en: Colors
el: Χρώματα

en: Contact
el: Επαφή

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Country
el: Χώρα

en: Design / Art / Portfolio
el: Ντιζάιν / Τέχνη / Ντοσιέ με δείγματα έργων

en: Editing Your Content
el: Επεξεργασία του περιεχομένου σας

en: Editing Your Site
el: Επεξεργασία του ιστότοπού σας

en: Education
el: Εκπαίδευση

en: Enter desktop preview mode
el: Είσοδος στη λειτουργία προεπισκόπησης επιφάνειας εργασίας

en: Enter mobile preview mode
el: Είσοδος στη λειτουργία προεπισκόπησης κινητού

en: Enter tablet preview mode
el: Είσοδος στη λειτουργία προεπισκόπησης tablet

en: Enter your email address here
el: Καταχωρήστε τη διεύθυνση email σας εδώ

en: Enter your fax number here
el: Καταχωρήστε τον αριθμό φαξ σας εδώ

en: Enter your phone number here
el: Καταχωρήστε τον αριθμό τηλεφώνου σας εδώ

en: Enter your street address here
el: Καταχωρήστε την ταχυδρομική διεύθυνσή σας εδώ

en: Enter your website tagline here
el: Εισαγάγετε τη συνοδευτική φράση του ιστότοπού σας εδώ

en: Enter your website title here
el: Εισαγάγετε τον τίτλο του ιστότοπού σας εδώ

en: Expand Sidebar
el: Ανάπτυξη πλευρικής γραμμής

en: Fax Number
el: Αριθμός φαξ

en: Features pre-built websites for you to customize and publish
el: Διαθέτει προκατασκευασμένους ιστότοπους για να τους προσαρμόσετε και να τους δημοσιεύσετε

en: Get Started Quickly with WordPress
el: Γρήγορο ξεκίνημα με το WordPress

en: Google+
el: Google +

en: Has 1000s of categorized, searchable images in its image library
el: Διαθέτει χιλιάδες κατηγοριοποιημένων εικόνων οι οποίες μπορούν να αναζητηθούν στη βιβλιοθήκη εικόνων του Οδηγού

en: Header Image
el: Εικόνα Header

en: Header and Background Images
el: Εικόνες κεφαλίδας και φόντου

en: Health / Beauty
el: Υγεία / Ομορφιά

en: Home Services / Construction
el: Οικιακές υπηρεσίες / Κατασκευές

en: How will you enter product prices?
el: Πως θα εισαγάγετε τις τιμές προϊόντος;

en: I will enter prices exclusive of tax
el: Θα εισαγάγω τιμές μη συμπεριλαμβανομένου φόρου

en: I will enter prices inclusive of tax
el: Θα εισαγάγω τιμές συμπεριλαμβανομένου φόρου

en: If you have existing social media profiles, select them below. Otherwise, skip this section.
el: Αν έχετε υπάρχοντα προφίλ σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης, επιλέξτε τα παρακάτω. Αν όχι, παραλείψτε αυτή την ενότητα.

en: Images available and licensed for use are intended for GoDaddy hosted customers only and are subject to the terms and conditions of third-party intellectual property rights. <a href="%s" target="_blank">See Terms and Conditions</a> for additional details.
el: Οι εικόνες που είναι διαθέσιμες και παραχωρούνται βάσει αδείας για χρήση, προορίζονται μόνο για πελάτες που φιλοξενούνται από την GoDaddy και υπόκεινται στους όρους και τις προϋποθέσεις δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας τρίτων. Για περισσότερες λεπτομέρειες, <a href="%s" target="_blank">δείτε τους όρους και τις προϋποθέσεις</a>.

en: Images available and licensed for use are intended for our hosted customers only and are subject to the terms and conditions of third-party intellectual property rights.
el: Οι εικόνες που είναι διαθέσιμες και παραχωρούνται βάσει αδείας για χρήση, προορίζονται μόνο για πελάτες που φιλοξενούνται από εμάς και υπόκεινται στους όρους και τις προϋποθέσεις δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας τρίτων.

en: Images available and licensed for use are intended for our hosted customers only and are subject to the terms and conditions of third-party intellectual property rights. <a href="%s" target="_blank">See Terms and Conditions</a> for additional details.
el: Οι εικόνες που είναι διαθέσιμες και παραχωρούνται βάσει αδείας για χρήση, προορίζονται μόνο για πελάτες που φιλοξενούνται από εμάς και υπόκεινται στους όρους και τις προϋποθέσεις δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας τρίτων. Για περισσότερες λεπτομέρειες, <a href="%s" target="_blank">δείτε τους όρους και τις προϋποθέσεις</a>.

en: Includes a drag-and-drop editor to make customization easy
el: Περιλαμβάνει ένα πρόγραμμα επεξεργασίας μεταφοράς και απόθεσης για να κάνει την προσαρμογή πιο εύκολη

en: Industry
el: Βιομηχανία

en: Installing your theme
el: Γίνεται εγκατάσταση του θέματός σας

en: Just another WordPress site
el: Άλλος ένας ιστότοπος WordPress

en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: Load more images
el: Φόρτωση περισσότερων εικόνων

[ctx: Main plugin title]
en: WP Easy Mode
el: Εύκολη λειτουργία WP

[ctx: Menu title]
en: Easy Mode
el: Εύκολη λειτουργία

en: Music / Movies / Entertainment
el: Μουσική / Ταινίες / Ψυχαγωγία

[ctx: Must be lowercase and use URL-safe characters]
en: board
el: συμβούλιο

[ctx: Must be lowercase and use URL-safe characters]
en: channel
el: κανάλι

[ctx: Must be lowercase and use URL-safe characters]
en: company
el: εταιρεία

[ctx: Must be lowercase and use URL-safe characters]
en: username
el: όνομα χρήστη

en: Name
el: Όνομα

en: Navigation Menus
el: Μενού πλοήγησης

en: Next
el: Επόμενο

en: No thanks
el: Όχι, ευχαριστώ

en: Non-profit / Causes / Religious
el: Μη κερδοσκοπικοί οργανισμοί / ΜΚΟ / Θρησκεία

en: Online Store
el: Online κατάστημα

en: Other
el: Άλλο

en: Our Quick Start Wizard is the fastest way to build your website because it:
el: Ο Οδηγός Γρήγορης Εκκίνησης είναι ο γρηγορότερος τρόπος για να κατασκευάσετε τον ιστότοπό σας, επειδή:

en: Payments
el: Πληρωμές

en: Pets / Animals
el: Κατοικίδια / Ζώα

en: Phone Number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Please provide the contact details for your website
el: Καταχωρήστε τα στοιχεία επικοινωνίας για τον ιστότοπό σας

en: Please tell us more about your online store.
el: Πείτε μας περισσότερα για το online κατάστημά σας.

en: Please tell us more about your website (all fields are required)
el: Πείτε μας περισσότερα για τον ιστότοπό σας (όλα τα πεδία είναι απαιτούμενα)

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview different website designs using the the left and right arrows.
el: Κάντε προεπισκόπηση διάφορων σχεδίων ιστότοπων με το αριστερό και το δεξιό βέλος.

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Product Dimension Units
el: Μονάδες διαστάσεων προϊόντων

en: Product Weight Units
el: Μονάδες βάρους προϊόντων

en: Rate (%)
el: Συντελεστής (%)

en: Real Estate
el: Κτηματομεσιτικά

en: Restaurant / Food
el: Εστιατόριο / Τρόφιμα

en: Select
el: Επιλογή

en: Set image
el: Ορισμός εικόνας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Site Identity
el: Αναγνώριση ιστότοπου

en: Skip
el: Αγνόηση

en: Sports / Recreation
el: Αθλήματα / Αναψυχή

en: Start
el: Έναρξη

en: Start Wizard
el: Έναρξη Οδηγού

en: State
el: Νομός

en: Step %1$s of %2$s
el: Βήμα %1$s από %2$s

en: Store Currency
el: Νόμισμα καταστήματος

en: Store Location
el: Τοποθεσία καταστήματος

en: Store Settings
el: Ρυθμίσεις καταστήματος

en: Suggested Header Images
el: Προτεινόμενες εικόνες κεφαλίδας

en: Tagline
el: Διαφημιστικό σύνθημα

en: The Customizer
el: Το Εργαλείο προσαρμογής

en: The following tax rates will be imported automatically for you. You can read more about taxes in the %1$sWooCommerce documentation%2$s.
el: Τα παρακάτω ποσοστά φόρων θα εισαχθούν αυτόματα για σας. Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα για τους φόρους στην %1$sτεκμηρίωση του WooCommerce%2$s.

en: The options available in the Customizer will vary, depending on the features supported by your current theme. But most themes include these basic Customizer controls:
el: Οι διαθέσιμες επιλογές στο Εργαλείο προσαρμογής διαφέρουν, ανάλογα με τις δυνατότητες που υποστηρίζονται από το τρέχον θέμα σας. Ωστόσο, τα περισσότερα θέματα περιλαμβάνουν αυτές τις βασικές ρυθμίσεις του Εργαλείου προσαρμογής:

en: The title of your website appears at the top of all pages and in search results.
el: Ο τίτλος του ιστοτόπου σας εμφανίζεται στο πάνω μέρος όλων των σελίδων και στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: The top of the Customizer indicates the name of the active theme you’ve selected. You can change the theme at any time, but doing so will change these options and reset any customizations you might have made here.
el: Η κορυφή του Εργαλείου προσαρμογής επισημαίνει το όνομα του ενεργού θέματος που έχετε επιλέξει. Μπορείτε να αλλάξετε το θέμα ανά πάσα στιγμή, αν το κάνετε όμως θα αλλάξουν αυτές οι επιλογές και θα γίνει επαναφορά όσων προσαρμογών ίσως να έχετε κάνει εδώ.

en: Theme
el: Θέμα

en: Think of the tagline as a slogan that describes what makes your website special. It will also appear in search results.
el: Σκεφτείτε το διαφημιστικό σύνθημα ως ένα σύνθημα που περιγράφει αυτό που κάνει τον ιστότοπό σας ξεχωριστό. Θα εμφανίζεται επίσης στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: This could take up to 30 seconds. <strong>Do not refresh</strong> the page.
el: Αυτό μπορεί να χρειαστεί έως 30 δευτερόλεπτα. <strong>Μην ανανεώσετε</strong> τη σελίδα.

en: Title
el: Τίτλος

en: Transportation / Automotive
el: Μεταφορές / Αυτοκίνηση

en: Travel / Hospitality / Leisure
el: Ταξίδι / Φιλοξενία / Αναψυχή

en: Tutorial
el: Εκμάθηση

en: Type
el: Τύπος

en: Update your site content, layout, color scheme and more using the window to the left.
el: Ενημερώστε το περιεχόμενο, τη διάταξη, τον συνδυασμό χρωμάτων και άλλα στοιχεία του ιστότοπού σας, χρησιμοποιώντας το παράθυρο αριστερά.

en: Watch Video
el: Προβολή βίντεο

en: Website + Blog
el: Ιστότοπος + blog

en: Wedding
el: Γάμος

en: What type of website would you like to create?
el: Ποιο είδος ιστότοπου θέλετε να δημιουργήσετε;

en: What will your website be about?
el: Τι θέμα θα έχει ο ιστότοπός σας;

en: When you've found a design you like, click Select to install it.
el: Όταν βρείτε ένα σχέδιο που σας αρέσει, κάντε κλικ στην Επιλογή για να το εγκαταστήσετε.

en: When you’re happy with your changes, click <strong>Save & Publish</strong> to keep these new settings. Or, simply close the Customizer by clicking the “X” in the top left-hand corner to discard your changes.
el: Όταν είστε ικανοποιημένοι με τις αλλαγές σας, κάντε κλικ στο <strong>Αποθήκευση και δημοσίευση</strong> για να διατηρήσετε αυτές τις νέες ρυθμίσεις. Μπορείτε επίσης απλά να κλείσετε το Εργαλείο προσαρμογής αν κάνετε κλικ στο “X” στην επάνω αριστερή γωνία, για να απορρίψετε τις αλλαγές σας.

en: Where is your store based?
el: Που βρίσκεται το κατάστημά σας;

en: Which currency will your store use? (If your currency is not listed you can add it later.)
el: Ποιο νόμισμα θα χρησιμοποιεί το κατάστημά σας; (Αν το νόμισμά σας δεν αναφέρεται, μπορείτε να το προσθέσετε αργότερα.)

en: Which unit should be used for product dimensions?
el: Ποια μονάδα να χρησιμοποιηθεί για τις διαστάσεις προϊόντος;

en: Which unit should be used for product weights?
el: Ποια μονάδα να χρησιμοποιηθεί για το βάρος προϊόντος;

en: Will you be charging sales tax?
el: Θα χρεώνετε φόρο πωλήσεων;

en: Will you be shipping products?
el: Θα αποστέλλετε προϊόντα;

en: WooCommerce can accept both online and offline payments. Additional payment methods can be installed later and managed from the checkout settings screen.
el: Το WooCommerce μπορεί να αποδέχεται πληρωμές online και χωρίς σύνδεση. Μπορούν να εγκατασταθούν στο μέλλον επιπλέον μέθοδοι πληρωμής και να γίνεται διαχείρισή τους από την οθόνη ρυθμίσεων ολοκλήρωσης αγοράς.

en: Woocommerce Paypal Gateway powered by Braintree
el: Πύλη WooCommerce PayPal από την Braintree

en: Woocommerce Stripe
el: WooCommerce Stripe

en: Yes, I will be charging sales tax.
el: Ναι, θα χρεώνω φόρο πωλήσεων.

en: Yes, I will be shipping physical goods to customers.
el: Ναι, θα κάνω αποστολές υλικών αγαθών στους πελάτες.

en: You are now in the Customizer, a tool that enables you to make changes to your website’s appearance, and preview those changes before publishing them. We’ve created a few commonly-used pages and widgets to help you get started.
el: Βρίσκεστε στο Εργαλείο προσαρμογής, ένα εργαλείο που σας επιτρέπει να κάνετε αλλαγές στην εμφάνιση του ιστότοπού σας και προεπισκόπηση αυτών των αλλαγών πριν τις δημοσιεύσετε. Έχουμε δημιουργήσει μερικές σελίδες και widget που χρησιμοποιούνται συχνά, για να σας βοηθήσουμε να ξεκινήσετε.

en: You can change this color scheme later.
el: Μπορείτε να αλλάξετε τον συνδυασμό χρωμάτων αργότερα.

en: You can change this header image again later, or even upload a custom image from your computer.
el: Μπορείτε να αλλάξετε πάλι αυτή την εικόνα κεφαλίδας αργότερα ή ακόμα και να κάνετε αποστολή μιας προσαρμοσμένης εικόνας από τον υπολογιστή σας.

en: You may need to add/edit rates based on your products or business location which can be done from the tax settings screen. If in doubt, speak to an accountant.
el: Ίσως χρειαστεί να προσθέσετε/να επεξεργαστείτε ποσοστά βάσει των προϊόντων σας ή της τοποθεσίας της επιχείρησής σας. Έχετε αυτή τη δυνατότητα από την οθόνη ρυθμίσεων φόρων. Αν έχετε αμφιβολίες, ρωτήστε τον λογιστή σας.
