System Plugin 3.5.0 - en to fi translation catalogue (113 entries)

en: Managed WordPress
fi: WordPress-hallinta

en: Flush Cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: File editing enabled
fi: Tiedoston muokkaus käytössä

en: File editing is not enabled on this site.
fi: Tiedoston muokkaus ei ole käytössä tässä sivustossa.

en: File Editor
fi: Tiedostoeditori

en: For your security, the WordPress file editor is disabled by default.
fi: Turvallisuuden vuoksi WordPress-tiedostoeditori on poistettu käytöstä oletuksena.

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: If you enable file editing all plugin and theme files on the server will become editable.
fi: Jos otat tiedostojen muokkauksen käyttöön, kaikki palvelimessa olevat plugin- ja teematiedostot ovat muokattavissa.

en: I understand the risks involved with enabling this feature
fi: Ymmärrän tämän ominaisuuden käyttöön ottoon liittyvät riskit.

en: Enable File Editing
fi: Ota tiedostojen muokkaus käyttöön

en: Success
fi: Onnistui

en: FAQ &amp; Support
fi: Usein kysytyt kysymykset ja tuki

en: Hire a Pro
fi: Ota apuun ammattilainen

en: Plugin Partners
fi: Plugin-kumppanit

en: Are you sure? This cannot be undone.
fi: Oletko varma? Tätä ei voida kumota.

en: Stuck in a rut? We can help.
fi: Oletko jämähtänyt paikoillesi? Me voimme auttaa.

en: Having a pro build your business' website is the fast, cost-effective way to a great-looking, branded web presence.
fi: Ammattilaisen suunnittelema sivusto on nopein ja edullisin tapa luoda hyvännäköinen, yrityksesi brändiä vahvistava tapa toimia verkossa.

en: Hide this tab
fi: Piilota tämä välilehti

en: Meet the plugins that meet our high standards.
fi: Tutustu korkeat vaatimuksemme täyttäviin plugin-laajennuksiin.

en: We've partnered with the world's top WordPress plugin authors to provide a list of plugins that work well with GoDaddy WordPress hosting.
fi: Teemme yhteistyötä huippuluokan WordPress-plugin-suunnittelijoiden kanssa. Näin pystymme tarjoamaan joukon plugin-laajennuksia, jotka toimivat erityisen hyvin GoDaddyn WordPress-hallintapalvelun kanssa.

en: Plugins list
fi: Plugin-luettelo

en: Whoops! There was a problem fetching the list of plugins, please try reloading this page.
fi: Virhe. Plugin-laajennusten luettelon hakemisessa tapahtui virhe. Yritä ladata tämä sivu uudelleen.

en: Install Now
fi: Asenna nyt

en: Update Now
fi: Päivitä nyt

en: This plugin is already installed and is up to date
fi: Tämä laajennus on jo asennettuna ja ajan tasalla

en: By %s
fi: – %s

en: Good news!
fi: Hyviä uutisia!

en: You can now access <strong>Flush Cache</strong> and other links directly from the admin bar using your desktop or mobile device.
fi: Voit nyt käyttää linkkejä, esim. <strong>Tyhjennä välimuisti</strong>, suoraan hallintapalkista tietokoneella tai mobiililaitteella.

en: GoDaddy Themes
fi: GoDaddy-teemat

en: Installed
fi: Asennettu

en: Error Installing Theme
fi: Virhe teeman asennuksessa

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Live Preview
fi: Live-esikatselu

en: Theme Install
fi: Teeman asennus

en: Install %s
fi: Asenna %s

en: Install
fi: Asenna

en: View Demo
fi: Katso demo

en: By GoDaddy
fi: – GoDaddy

en: Not Available
fi: Ei saatavilla

en: This plugin is not allowed on our system due to performance, security, or compatibility concerns. Please contact support with any questions.
fi: Tämä plugin-laajennus ei ole sallittu järjestelmässämme suorituskyky-, tietoturva- tai yhteensopivuusongelmien vuoksi. Jos sinulla on kysymyksiä, ota yhteyttä tukeen.

en: Cache cleared
fi: Välimuisti tyhjennetty

en: Note:
fi: Huomautus:

en: Change domain
fi: Vaihda verkkotunnus

en: %s This is your staging site and the domain cannot be changed.
fi: %s Tämä on muokkaussivustosi, eikä verkkotunnusta voi muuttaa.

en: We were unable to log you in automatically. Please enter your WordPress username and password.
fi: Automaattinen sisäänkirjauksesi epäonnistui. Anna WordPress-käyttäjätunnuksesi ja salasanasi.

en: <strong>Note:</strong> You're using the temporary domain <strong>%s</strong>. <a href="%s" target="_blank">Change domain</a>
fi: <strong>Huomautus:</strong> Käytät tilapäistä verkkotunnusta <strong>%s</strong>. <a href="%s" target="_blank">Vaihda verkkotunnus</a>

en: %s This is your staging site and it cannot be indexed by search engines.
fi: %s Tämä on muokkaussivustosi, eivätkä hakukoneet voit indeksoida sitä.

en: %s Your site is using a temporary domain that cannot be indexed by search engines.
fi: %s Sivustosi käyttää väliaikaista verkkotunnusta, jota hakukoneet eivät voi indeksoida.

en: Background Attachment
fi: Taustan kiinnitys

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Background Position
fi: Taustan asento

en: Background Repeat
fi: Taustan toisto

en: Base Color Scheme
fi: Perusväri

en: Header and Sidebar Background Color
fi: Otsikon ja sivupalkin taustan väri

en: Header Image
fi: Otsikkokuva

en: Display Site Title and Tagline
fi: Näytä sivuston nimi ja tunnuslause

en: Header Text Color
fi: Otsikkotekstin väri

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Main Text Color
fi: Päätekstin väri

en: Page Background Color
fi: Sivun taustaväri

en: Secondary Text Color
fi: Toissijainen tekstin väri

en: Header and Sidebar Text Color
fi: Otsikon ja sivupalkin tekstin väri

en: Site Title
fi: Sivuston nimi

en: Tagline
fi: Tunnuslause

en: Posts page
fi: Julkaisusivu

en: Front page
fi: Etusivu

en: Front page displays
fi: Etusivunäytöt

en: Site Icon
fi: Sivustokuvake

en: Site Language
fi: Sivuston kieli

en: Post
fi: Lähetä

en: Note: This is a staging site.
fi: Huomautus: Tämä on valmistelusivusto.

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: System Plugin
fi: Järjestelmälaajennus

[ctx: The name of our company blog found at https://www.godaddy.com/garage]
en: GoDaddy Garage
fi: GoDaddy Garage (GoDaddy-talli)

[ctx: plugin]
en: Installed
fi: Asennettu

[ctx: Name of the disallowed plugin]
en: %s is not allowed on our system. It has been automatically deactivated.
fi: %s ei ole sallittu järjestelmässämme. Se on poistettu käytöstä automaattisesti.

[ctx: Title of alert in bold]
en: %s Your domain cannot be changed here.
fi: %s Verkkotunnustasi ei voi muuttaa täällä.

[ctx: Title of alert in bold]
en: %s This is your staging site and the domain cannot be changed.
fi: %s Tämä on muokkaussivustosi, eikä verkkotunnusta voi muuttaa.

[ctx: 2. singular post type name (e.g. page), 1. post title]
en: Beaver Builder %2$s "%1$s" drafted
fi: Beaver Builder %2$s "%1$s" luonnostelu

[ctx: 2. singular post type name (e.g. page), 1. post title]
en: Beaver Builder %2$s "%1$s" discarded
fi: Beaver Builder %2$s "%1$s" hylätty

[ctx: 1. Option name, 2. Theme name]
en: "%1$s" updated for the %2$s theme
fi: "%1$s" päivitetty teemalle %2$s

[ctx: Option name]
en: "%s" option updated
fi: "%s" päivitetty

[ctx: Plugin name]
en: "%s" plugin activated
fi: "%s" (plugin) aktivoitu

[ctx: Plugin name]
en: "%s" plugin activated network wide
fi: "%s" (plugin) aktivoitu koko verkossa

[ctx: Plugin name]
en: "%s" plugin deactivated
fi: "%s" (plugin) poistettu käytöstä

[ctx: Plugin name]
en: "%s" plugin deactivated network wide
fi: "%s" (plugin) poistettu käytöstä koko verkossa

[ctx: Plugin name]
en: "%s" plugin deleted
fi: "%s" (plugin) poistettu

[ctx: Plugin name]
en: "%s" plugin installed
fi: "%s" (plugin) asennettu

[ctx: 1: Plugin name, 2: New plugin version]
en: "%1$s" plugin updated to %2$s
fi: "%1$s" (plugin) päivitetty versioon %2$s

[ctx: 1: Plugin name, 2: Old plugin version, 3: New plugin version]
en: "%1$s" plugin updated from %2$s to %3$s
fi: "%1$s" (plugin) päivitetty versiosta %2$s versioon %3$s

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" %2$s updated
fi: "%1$s" %2$s päivitetty

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" %2$s created
fi: "%1$s" %2$s luotu

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" %2$s restored from trash
fi: "%1$s" %2$s palautettu roskakorista

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" %2$s unpublished
fi: "%1$s" %2$s julkaisematon

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" %2$s drafted
fi: "%1$s" %2$s luonnosteltu

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" %2$s pending review
fi: "%1$s" %2$s odottaa tarkastusta

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" scheduled %2$s published
fi: "%1$s" ajoitettu %2$s julkaistu

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" %2$s published
fi: "%1$s" %2$s julkaistu

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" %2$s privately published
fi: "%1$s" %2$s yksityisesti julkaistu

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name]
en: "%1$s" %2$s trashed
fi: "%1$s" %2$s siirretty roskakoriin

[ctx: 1: Post title, 2: Post type singular name, 3: Scheduled post date]
en: "%1$s" %2$s scheduled for %3$s
fi: "%1$s" %2$s ajoitettu %3$s

[ctx: Theme name]
en: "%s" theme activated
fi: teema "%s" aktivoitu

[ctx: Theme name]
en: "%s" theme installed
fi: Teema "%s" asennettu

[ctx: 1: theme name, 2: New theme version]
en: "%1$s" theme updated to %2$s
fi: Teema "%1$s" päivitetty versioon %2$s

[ctx: 1: Theme name, 2: Old theme version, 3: New theme version]
en: "%1$s" theme updated from %2$s to %3$s
fi: Teema "%1$s" päivitetty versiosta %2$s versioon %3$s

[ctx: 1. User display name, 2. User role]
en: %1$s's user account deleted (%2$s)
fi: Käyttäjän %1$s käyttäjätili poistettu (%2$s)

[ctx: User display name]
en: %s's user profile updated
fi: Käyttäjän %s käyttäjäprofiili päivitetty

[ctx: User display name]
en: %s logged in
fi: %s kirjautunut sisään

[ctx: User display name]
en: %s logged out
fi: %s kirjautunut ulos

[ctx: User display name]
en: %s requested a password reset
fi: %s pyysi salasanan uudelleen asettamista

[ctx: User display name]
en: %s's password reset
fi: Käyttäjän %s salasana on asetettu uudelleen

[ctx: 1: User display name, 2: Old role, 3: New role]
en: %1$s's role changed from %2$s to %3$s
fi: Käyttäjän %1$s rooli muutettu roolista %2$s rooliin %3$s
